Jaką piaskownice wybrać?

Jeżeli zapytamy nasze dziecko, co najbardziej lubi robić, najpewniej odpowie, że najbardziej lubi się bawić. Nie ma się czemu dziwić, dzieciństwo jest czasem beztroskiej zabawy. Jednak wybór odpowiednich akcesoriów nie jest wcale tak oczywisty i prosty.

Dlaczego piaskownice mają daszek?

piaskownica z daszkiemMałe dzieci uwielbiają zabawy w piasku. Mogą na nich spędzić niezliczone godziny i nieważne czy mówimy o chłopcach, czy dziewczynkach, bo uwielbiają to jednakowo. Jeżeli dysponujemy odpowiednią przestrzenią w naszym ogrodzie lub przydomowym terenie, warto zastanowić się jaką piaskownicę dla naszego malucha wybrać. Najlepsze są te wykonane z ekologicznego materiału, czyli drewna. Najlepiej sosnowego, które jest pokryte odpowiednim impregnatem. Chroni on drewno przed działaniem warunków atmosferycznych, jak promienie słoneczne, wiatr, czy deszcz. Najbardziej praktyczna jest piaskownica z daszkiem. Chroni ona nasze dziecko przed promieniami słonecznymi i pozwala cieszyć się zabawą w cieniu, podczas gorących, letnich dni. Dobrze, gdy jest ono wyposażona w ławeczki umiejscowione po obu jej stronach, dzięki czemu pilnowanie dziecka i krótki odpoczynek, nie będą stanowiły problemu. Piaskownicę możemy zamówić na popularnych serwisach aukcyjnych, ale również bezpośrednio u producentów, którzy zajmują się tego typu wyrobami. Cena piaskownica zależy od użytych w niej materiałów od jej wymiarów oraz formy, w jakiej wykonany jest daszek. Jednak najczęściej, piaskownice z daszkiem, nie kosztują więcej niż dwieście – trzysta złotych.

Piaskownice z daszkiem to produkty tanie, ale bardzo estetycznie wykonane. Zapewnią naszemu dziecku mnóstwo frajdy, płynącej z budowania, burzenia i kopania w piasku. Takie piaskownice są bardzo trwałe i mogą służyć przez wiele lat.