Dron najlepszym rozwiązaniem podczas scen zbiorowych

Przemysł filmowy z każdym rokiem się rozwija i wchodzi na kolejny poziom zaawansowania. Kiedyś, aby filmować scenę z powietrza trzeba było wynająć helikopter i pilota, który będzie go obsługiwał.

Dron przydatny w pracy operatora

filmowanie dronemWszystko oczywiście wymagało ogromnych nakładów pieniężnych i czasowych, należało odpowiednio wcześniej taki helikopter zamówić, a to wcale nie było łatwe. Dziś technika wychodzi naprzeciw takim potrzebom. A filmowanie scen zbiorowych w filmach czy reklamach stało się niezwykle proste. A sprawę znacznie ułatwiło filmowanie dronem, czyli kamerą zamontowaną na bazzałogowym statku powietrznym, który obsługiwany jest zdalnie z ziemi. Dron może nawet zniknąć z pola widzenia operatora i dalej z powodzeniem może lecieć a kamera nagrywać obraz. Dron w Polsce stał się popularny kilka lat temu i w tym czasie szybko zyskał w oczach operatorów filmowych. Filmowanie scen z powietrza stało się bajecznie proste i dużo, dużo tańsze. Dzięki temu budżet produkcji może udźwignąć takie ujęcia, które wymagają dużej zbiorowości i ujęcia jej z pewnej odległości, a najlepiej z powietrza. Filmowanie dronem jest popularne i wykorzystywane wszędzie, gdzie jest taka potrzeba – może to być wieś, miasto, łąka, morze, jezioro, Katowice, Warszawa, Śląsk czy Koluszki. Wszędzie można używać drona i filmować z powietrza. Drona używa się też chętnie przy nagrywaniu nie tylko wysokobudżetowych filmów, ale też reklam telewizyjnych, czołówek programów telewizyjnych, teledysków, a nawet filmów ślubnych. Takie ujęcia potrafią urozmaicić nawet krótkie i proste filmy i nadają mu niepowtarzalnego charakteru.

Filmowanie dronem nie tylko przydaje się przy scenach zbiorowości, świetnie wygląda ujęcie przyrody, dużego terenu, budynków – nie sami ludzie są najważniejsi, ale przestrzeń, którą operator chce ukazać.

Więcej na http://detektywbanaszewski.pl/filmowanie-dronem