Filtry do kamery drona Phantom

Phantom był dronem typowo przeznaczonym do rekreacyjnego użytkowania, aczkolwiek miał naprawdę świetną kamerę, pozwalającą robić zdjęcia o jakości porównywalnej do tych, wykonywanych z pomocą profesjonalnego aparatu. Początkowo byłem tak zachwycony efektami, iż nie przyszło mi do głowy, iż mogę go z łatwością rozbudować.

Profesjonalne filtry fotograficzne do Phantoma

filtry do dji phantomFotografowanie za pomocą drona było nowością, aczkolwiek w kręgu profesjonalnych fotografów coraz częściej pojawiali się również operatorzy dronów. Nic dziwnego, że producenci zaczęli dodawać do ofert filtry do obiektywów kamer, coraz częściej będące wzorowanymi na tych, używanych w profesjonalnych aparatach fotograficznych wysokiej klasy. Także filtry do DJI Phantom były dostępne w coraz większej ilości i coraz wyższej jakości, bo był to bodaj najpopularniejszy dron, używany przez fotografów do robienia zdjęć z dużej wysokości. Zapotrzebowanie na akcesoria do kamer było duże, więc w niedługim czasie pojawiło się dość dużo najróżniejszych filtrów, o różnych efektach i jakości. Najpopularniejsze szybko stały się obiektywy szerokokątne, pozwalające na robienie doskonałej jakości zdjęć panoramicznych z wysokości. Równie przydatne były wszelkiego rodzaju filtry z efektami, takimi jak często używane rybie oko. Dla wielu użytkowników, idealnym dodatkiem były filtry obiektywu, blokujące światło, padające prosto na obiektyw, które pozwalały na robienie wysokiej jakości zdjęć nawet podczas skierowania kamery bezpośrednio w stronę słońca.

Popularność tych dodatków była tak duża, iż pojawiły się również filtry produkowane przez znane firmy fotograficzne. Tego typu filtry były najwyższej jakości i głównie były skierowane do profesjonalnych fotografów, oraz profesjonalistów używających drona w pracy.