Jak zostałem prawnikiem i uzyskiwałem odszkodowania

Nigdy nie miałem problemów z nauką, dopóki nie rozpocząłem studiów. Okazało się, że wszelkiego rodzaju przedmioty stricte prawnicze (jak np. obowiązkowy na pierwszym semestrze stanowią dla mnie barierę, której pokonanie kosztuje ogromną ilość wysiłku i jest niezwykle frustrujące. Dla mnie, jako osoby łapiącej do tej pory niemalże w lot tajniki każdej dziedziny, był to nie lada cios.

Odszkodowania i inne usługi

odszkodowaniaPierwszy rok przetrwałem głównie dlatego, że większość przedmiotów stanowiła ogólne wprowadzenie do prawa, a jak wiadomo wprawiony prawnik powinien posiadać również szeroką wiedzę ogólną. rugi rok rozpoczął się mocnym uderzeniem, przedmioty około prawne ustąpiły miejsca przedmiotom wagi ciężkiej w postaci prawa cywilnego, karnego i administracyjnego. Tutaj każdy początkujący adwokat ukazuje swoje mocne oraz słabe strony. Moje niestety szybko wyszły na jaw. Kolejne lata studiów przeleciały w podobnym bólu jak drugi, natomiast same studia ukończyłem z nie najgorszym wynikiem. Po studiach było już wbrew domysłom znacznie łatwiej, a to ze względu na powiązania z kastą prawniczą w postaci dwóch kuzynów, dla których codzienna praca to odszkodowania Rzeszów i sposób na ich odzyskiwanie dla swoich klientów. Rzeszów jest dosyć sporym rynkiem z zapotrzebowaniem na prawników. Dlatego przyszłościowo przyświecała mi myśl, że własna kancelaria prawna nie będzie rzeczą niemożliwą. Okazało się, że koneksje poszły o krok dalej, ponieważ moja własna kancelaria adwokacka rozpoczęła swoją działalność już w trzy lata po zakończeniu studiów.

Zawsze uważałem, że każdy powinien podążać za swoimi marzeniami i pragnieniami, ale nie zawsze to znaczy słuchać siebie w danym momencie. Nigdy prawnikiem być nie chciałem, uzmysłowiły mi to również studia, ale późniejsze przekonanie że mogę zrobić coś dobrego dla innych zmieniły mój sposób myślenia.