Jakie zamontować listwy przypodłogowe?

Robiłam ostatnio u siebie w mieszkaniu remont. Taki dość gruntowny, bo oprócz zmiany koloru ścian, między innymi wymieniałam także podłogę. Nowe płytki w kuchni i łazience, w salonie i przedpokoju panele, a w sypialni prawdziwe drewno w postaci deski barlineckiej. Dość dużo czasu jednak zajęło mi zdecydowanie, jakie wykończenie przyścienne (listwę podłogową) wybrać.

Tania listwa przypodłogowa plastikowa czy ekskluzywna drewniana?

listwy przypodłogoweGdy ostatnio moi rodzice robili remont, ani przez chwilę nie zastanawiali się nad rodzajem listew przypodłogowych. Oczywistym dla nich było, że każde panele mają dedykowane listwy przypodłogowe, o tym samym wzorze co podłoga. Tym, że są wykonane z tworzywa zupełnie się nie przejmowali, bo nigdzie w ich domu nie ma drewnianych podłóg. W kuchni do płytek także zastosowali pasujące kolorystycznie listwy. Ja jednak zastanawiam się, że skoro już się zdecydowałam na tak drogą i stylową podłogę, wypada do końca trzymać się stylu i przypodłogowe listwy także kupić drewniane. Trudniejsze są co prawda do zamontowania i zdecydowanie droższe, za to jest to jednak mimo wszystko drewno. Nie lada zagwozdka. O pomoc zwróciłam się do mojej magicznej kuli odpowiadającej na pytania. Nie zawiodłam się na niej, na pytanie, czy listwy powinny być drewniane, odpowiedziała twierdząco. Zdecydowane więc, wykończenie przyścienne sypialni będzie zrobione z drewna takiego samego, jak podłoga.

Po zobaczeniu efektu końcowego, jestem bardzo zadowolone ze swojej decyzji. Sypialnia ma swój klimat i każdy z elementów wykończenia i wyposażenia doskonale się w niego wpisuje. Montaż listew drewnianych był także o wiele prostszy, niż to sobie wyobrażałam. Nie warto więc było traktować tego aspektu jako świadczącego na korzyść listew z tworzywa.