Ładowarki firmy Merlo

W każdym magazynie możemy znaleźć specjalistyczne maszyny, które służą do załadunku, rozładunku i do przewożenia materiałów. Wózki widłowe mają ograniczone możliwości, więc w dużych zakładach lepiej się sprawdzają ładowarki.

Model popularnej ładowarki Merlo

ładowarka merloSkłady drewna, czy węgla, nie obejdą się bez dobrej ładowarki, bo można nią przewozić duże i ciężkie materiały w dość szybkim czasie. Istnieje wiele rodzajów ładowarek wykorzystywanych w pracach budowlanych, magazynowych, czy rolniczych. Ładowarka Merlo może jeździć na kołach, albo na gąsienicach, posiadać widły, lub wielką łopatę do nabierania sypkich i kamienistych materiałów. Firma Marlo posiada także modele dostosowane do profesjonalnego odśnieżania, a nawet orania w polu. Teleskopowe ładowarki mają szerokie zastosowanie, ponieważ ich ramie, może się wysuwać na bardzo dużą wysokość z pełnym załadunkiem. Taki model jest wyposażony w specjalne, boczne podpory, które dodatkowo stabilizują ładowarkę w trakcie pracy z wysuniętym ramieniem. Ładowarki są wyposażone w mocne silniki spalinowe, które gwarantują bezproblemową pracę w każdych warunkach. Kabina operatora ładowarki jest wyposażona w nowoczesne mechanizmy ułatwiające sterowanie maszyną, a materiał z jakiego jest ona wykonana, gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Do obsługi takiej ładowarki są potrzebne specjalne uprawnienie i szkolenia, ponieważ operator jest obciążony dużą odpowiedzialnością za jej pracę. Wybierając modele Merlo mamy pewność doskonałej jakości.

Zakup nowej ładowarki jest wysokim kosztem, gdyż to sprzęt specjalistyczny. Alternatywą jest zakup używanego urządzenia, które może być nawet o połowę tańsze. U producenta kupimy jedynie nową ładowarkę, natomiast pośrednicy, często dysponują używanymi modelami.