Legowisko dla psa

Każdy posiadacz psa wie, że musi on mieć swoje miejsce do spania i jedzenia. Zwierzęta się przyzwyczajają do tych miejsc i po czasie wiedzą, gdzie jest ich miejsce, dlatego nie wchodzą nam do łóżka kiedy chcą iść spać.

Najlepsze legowisko dla psa

legowiska dla psówKiedy pies jest jednym z członków naszego domu, to często bywa, że na wiele rzeczy przymykamy oko, bo jest on naszą słodką maskotką. Kiedy pies jest mały, to nie ma większego problemu kiedy wskoczy nam na łózko, ale kiedy waży ponad trzydzieści kilogramów, to sytuacja jest mało ciekawa. Taki duży pies bezapelacyjnie potrzebuje swojego miejsca do spania. Najczęściej legowiska dla psów są wykonane z materaca, lub specjalnej gąbki, czy pianki. Ważne żeby naszemu psu było w legowisku ciepło i wygodnie. Rozmiar legowiska należy dobrać do wielkości psa. Najlepiej żeby miał on możliwość swobodnego położenia się wzdłuż, bez obawy, że na przykład głowa będzie mu zwisać poza legowisko, bo nie będzie się mieścić. Im wyższa, grubsza warstwa izolacji od spodu w postaci wypełnienia, tym lepiej. Najlepiej się sprawdzają materace z pianki termoelastycznej, które dopasowują się do kształtu ciała psa. Dobrze żeby legowisko miało podwyższone brzegi, gdyż szczególnie mniejsze psy lubią się wtulać w nie, a nawet chować. Posłanie dla pieska musi leżeć w takim miejscu, aby nikomu nie przeszkadzało i żeby domownicy nie musieli go przeskakiwać przez nie. Nie może być w przeciągu, ani w miejscu gdzie jest zimno, bo niewiele mu pomoże w zimie. Dobre legowiska są w formie pontonów.

Posłanie do spania dla psa, kupimy w każdym sklepie zoologicznym, lub w sklepie internetowym z akcesoriami dla zwierząt domowych. W zależności od wielkości, legowiska są przeznaczone dla psów od dwóch, trzech kilogramów do nawet pięćdziesięciu.

Opublikowano w Psy