Nowe życie metalowego wieszaka

Jeśli chcesz ożywić wnętrze szafy, np. w pokoju dziecięcym lub posegregować ubrania ze względu na porę roku. A może oddzielić ubrania eleganckie i formalne od tych na co dzień i sportowych? Lubisz ręczne robótki? Nie cierpisz wyrzucać rzeczy? To poniższy, krótki poradnik jest właśnie dla Ciebie.

Pokrowce na metalowe wieszaki

Z pewnością każdy mawieszak metalowy w szafie metalowe wieszaki. Szare, powyginane druty, mające już za sobą kilka sezonów przechowywania naszych ubrań. Co zrobić, aby domowa szafa stała się bardziej kolorowa? Nic prostszego, wystarczy tchnąć nowe życie w wieszak na ubrania. Jak to zrobić? Za pomocą ,,pokrowca” na wieszak metalowy.  Dlaczego metalowy, a nie plastikowy? Ponieważ plastikowy wieszak łatwo złamać. Metalowe wieszaki o wiele lepiej nadają się do przechowywania cięższych ubrań, np. zimowych płaszczy. Taki wieszak metalowy owijamy watą, a z materiału wycinamy wąski prostokąt. Owinięty wieszak oblekamy materiałem i zszywamy, pamiętając o otworze na haczyk wieszaka. Następnie stworzony pokrowiec ozdabiamy guzikami, łatkami, tasiemkami i wszystkim co nam się tylko podoba. Wieszaki w pokoju dziecięcym możemy ozdabiać kupionymi w pasmanterii łatkami w kształcie zwierząt czy kwiatów. Do stworzenia pokrowców możemy wykorzystać stare części garderoby, które od lat błądzą po szafach, a z którymi nie potrafimy się rozstać. Zyskujemy zarówno miejsce jak i wykorzystujemy recykling.  

Metalowe wieszaki są z pewnością wytrzymalsze od plastikowych, co jest ich niepokonaną zaletą. Jednak ze względu na swój prosty wygląd nie zawsze zachęcają, do kupna. Wieszaki na ubrania nie muszą być tylko narzędziem. Dzięki własnej roboty domowym pokrowcom zyskujemy unikalne ozdoby. Pokrowce to także fajny sposób, by specjalnie dobranym wzorom, czy kolorom nauczyć dzieci porządku i zachęcić do chowania ubrań. Z pewnością jest to też świetny sposób na ożywienie wystroju garderoby.

Opublikowano w Moda