Niewidzialna wycieraczka to rewelacyjne rozwiązanie

Jednym z nowoczesnych rozwiązań dla użytkowników samochodów osobowych jest uzyskanie efektu suchej szyby w trakcie deszczu. Jest to możliwe poprzez skorzystanie ze specjalnego preparatu, który nakłada się na przednią szybę samochodu. Preparat ten daje efekt niewidzialnej wycieraczki. Ujmując rzecz tak jak się powinno jest to efekt hydrofobowy.

Z niewidzialnej wycieraczki od dawna korzystają motocykliści

niewidzialna wycieraczkaEfekt hydrofobowy to jest coś z czego od wielu lat korzystają motocykliści biorący udział w wyścigach motocrossowych. Szyba w kasku motocyklowym pokrywana jest przed wyścigiem specjalną powłoką. Dzięki tej powłoce woda nie przywiera w żaden sposób do szyby. Taką samą powłokę – tylko w ulepszonej wersji – od niedawna zastosowano właśnie w samochodach osobowych. Jest tylko jedna bardzo ważna uwaga. Chcąc uzyskać efekt niewidzialnych wycieraczek trzeba bardzo umiejętnie obchodzić się z tym preparatem. To nie jest tak, że niewidzialna wycieraczka zawsze będzie skutecznie odpychać krople wody. Wszystko zależy od tego jak dokładnie wyczyścimy i odtłuścimy szybę przed nałożeniem powłoki. Poza tym należy pamiętać, że efekt ten pojawia się dopiero przy określonej prędkości. To nie jest tak, że jadąc bardzo wolno uzyskamy oczekiwany efekt. Dopiero przy większej prędkości pęd powietrza działa na szybę z odpowiednią siłą i rozdmuchuje krople wody na boki. Bo na tym polega ten efekt, że w trakcie deszcze woda spływa po szybie i jej po prostu nie widać na szybie.

Przy wyborze preparatu do uzyskania efektu niewidzialnej wycieraczki nie trzeba się za wiele zastanawiać. Wszystkie preparaty działają identycznie. Nie ma więc pomiędzy nimi większej różnicy. Jeśli powłoka ma działać skutecznie to musimy odpowiednio przygotować szybę. To znaczy bardzo dokładnie ją wyczyścić.