Piękny salon małym kosztem

Ostatnio zainteresowałam się aranżacją wnętrz, a dokładniej salonu. Mojego salonu. Uznałam, że po kilku latach spędzonych w trzech białych, a jedną czarną, ścianach w otoczeniu szarych mebli, przyszedł czas na zmiany. Mój budżet nie był duży, w związku z tym nie mogłam popłynąć z tematem i zrobić generalnego remontu. Więc czy właściwie mogę cokolwiek zrobić?

Jak odmienić salon?

fototapety do salonuOkazało się, że tak. Z pomocą przyszły fototapety, a konkretnie fototapety do salonu. Zastanawiałam się długo jaka fototapeta może pasować do mojego wnętrza.  Rozważałam najróżniejsze opcje. Spisywałam sobie argumenty „za” i „przeciw”. Myślałam nie tylko o tym, jakie fototapety do salonu wybrać, ale też jak je zamontować. Czy sprawi to problem? Okazało się, że nie. Po wybraniu wzoru, jakim była granatowa fototapeta z białym nadrukiem mapy świata, dostosowaniu wymiaru i opcji jej dostarczenia, niecierpliwie czekałam na chwilę, aż będę mogła ją zamontować w salonie. Mąż zaoferował się z pomocą, lecz, jak później się okazało, nie musiał nastawiać się na ogromny wysiłek. Fototapeta była bardzo łatwa i szybka w montażu. Wystarczyło zrobić miejsce przy ścianie, którą zamierzałam ozdobić. Montaż fototapety do salonu okazał się banalny. Żadnego bałaganu i nerwów, sama przyjemność z odnowienia mojego surowego wnętrza. Już po kilku godzinach fototapeta była na swoim miejscu, a ja namawiałam męża na przemeblowanie, skoro i tak już wszystko wysunęliśmy. Odświeżenie salonu zajęło nam niecały dzień.

Efekt finalny był niesamowity. Wystarczyło poświęcić kilka godzin, aby odmienić nasze wnętrze. Wszyscy byliśmy zadowoleni z tego, jak obecnie prezentuje się nasz salon. Syn nawet zażyczył sobie fototapetę z kosmosem na ścianie swojego pokoju. Kto wie? Może to jest dobry pomysł na odświeżenie kolejnego wnętrza? Mam chęć na fototapetę z wodospadem w mojej sypialni.