Praktyczne etui na telefon

Żyjemy w czasach, kiedy każdy posiada telefon komórkowy. Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez spoglądanie w mały ekran urządzenia, bo mamy w nim niemalże wszystko. Jednak ich minusem jest łatwość uszkodzenia.

Czy etui jest konieczne przy zakupie telefonu?

etui na telefonW sprzedaży znajdziemy setki modeli telefonów różnych producentów. Mogą być klasyczne z klawiaturą, dotykowe czy posiadające wysuwane klawiatury. Od ich obudowy w dużej mierze zależy ich trwałość, gdyż każdemu się zdarzyło, że telefon wypadł mu z ręki czy z kieszeni. Żeby zabezpieczyć aparat przed uszkodzeniami, najlepiej kupić dopasowane etui na telefon. Ma ono na celu przede wszystkich ochronę obudowy i ekranu przed zarysowaniami, pęknięciami, a także zabrudzeniami. Niektórzy użytkownicy telefonów, kupują na nie etui, gdyż planują w przyszłości je sprzedać, a jak wiadomo uszkodzony telefon będzie niewiele wart. W sprzedaży dostaniemy etui wykonane z tworzywa sztucznego, silikonu, gumy czy naturalnej skóry. Etui może osłaniać cały telefon lub tylko boki, gdyż dostępne są także specjalne gumki, które zakłada się brzegi aparatu. Im droższy posiadamy model telefonu, tym lepsze wybieramy etui, jednak to nie jego wygląd jest najważniejszy, a skuteczność w ochronie telefonu. Niektóre są tak trwałe, że nawet pomimo upuszczenia telefonu na beton, nic się z nim nie stanie, ale takie znacznie więcej kosztują niż zwykłe, przeźroczyste, wykonane z silikonu. Ważne, żeby etui było idealnie dopasowane do konkretnego modelu telefonu.

Najtańsze etui kupimy już za kilkanaście złotych, a najdroższe mogą kosztować nawet kilkaset złotych. Jeżeli mamy telefon na trzysta złotych, to nie warto inwestować wielkich pieniędzy w etui, bo będzie to mało opłacalne. Najlepsze są klasyczne modele.