Proces realizacji filmów promocyjnych

 

Każdy kto interesuję się tematyką reklamy jak i promocji swego rodzaju produktów, zdecydowanie spotkał się już w swoim życiu z pojęciem jakim jest produkcja filmów reklamowych. Filmy mające na celu promocje jakiś produktów, w dzisiejszych czasach stanowią jeden z najpopularniejszych sposobów na tego rodzaju reklamę. Jako że dla niektórych może być to coś nowego, w tym tekście postaram się przedstawić państwu na czym polega cały proces realizacji takich filmów.

Tworzenie filmu promocyjnego

produkcja filmów reklamowychWiele z firm jak i osób prywatnych w celu reklamy własnych produktów, często wykorzystuje proces jakim jest produkcja filmów reklamowych. Jako że jest to jeden ze sposobów na najbardziej zostaję w pamięci zareklamowanie jakiegoś produktu staję się to coraz bardziej popularne w promocji. Teraz postaram się w skrócie zaprezentować na czym cały proces realizacji takich filmów polega. Na początku następuję stworzenie przykładu odbiorców filmu, czyli osób do których reklama ma trafić, wykonuje się to na podstawie briefu. Kolejnym krokiem jest określenie na jaką skalę film może dotrzeć, po czym następuję wstępne przygotowanie tego w jaki sposób film ma wyglądać. Następnie projekt przedstawia się klientowi, który zatwierdza lub wprowadza indywidualne poprawki. Jeśli już wszystko jest jasne następuję proces napisania scenariusza całego filmu. Po jego zakończeniu określa się w jaki sposób poszczególne sceny mogą zostać uwiecznione na taśmie. Po ustaleniu wszystkich szczegółów następują czynności takie jak przygotowanie kadry występującej filmie, oraz przygotowanie miejsca w którym film zostanie nakręcony.Po przygotowaniu tych rzeczy następują zdjęcia na planie, a na sam koniec oczywiście montaż, który obejmuję produkcję jak i dogranie wszystkich szczegółów.

Proces realizacji filmu stanowi dosyć ciężka pracę, ze względu na to że dziedzina ta jest bardzo elastyczna oraz nieprzewidywalna. Jednak osoby, które pracują w taki sposób zdecydowanie zadowolone są ze swojej pracy, gdyż na pewno stanowi to niezwykłe doświadczenie, w życiu każdego człowieka.