Profesjonalna nawigacja GPS

Dojazdy na pokazy były czasem ogromnym wyzwaniem, bo często zdarzało się, że imprezy historyczne organizowane były w mało znanych miejscach, głównie ze względu na niskie koszty wynajmu terenu. Czasem powodowało to ogromne problemy z dojazdem, zwłaszcza w momencie gdy w samochodzie nie było porządnej nawigacji samochodowej.

Nowoczesna nawigacja samochodowa z aktualnymi mapami

profesjonalny gps - nawigacja samochodowaOczywistym rozwiązaniem była nawigacja samochodowa, jednak i tutaj pojawiały się problemy. Stare nawigacje, od producentów dawno nie funkcjonujących, lub też od firm nieznanych i niesprawdzonych, często miały równie stare mapy, które bywały niedokładne i bardzo często nie mogły odnaleźć lokalizacji samochodu, czy wyznaczać trasy. Było to jednak najlepsze rozwiązanie problemów z dojazdem, choć zdecydowanie bardziej przydatny był profesjonalny GPS – nawigacja samochodowa z aktualnymi mapami, posiadająca wiele przydatnych funkcji mogła nie tylko pozwolić na bezproblemowe dotarcie na miejsce. Nowe, zaawansowane nawigacje posiadały bardzo dobre programy wyznaczające trasę w taki sposób, by była ona jak najszybsza, lub najwygodniejsza. Urządzenia najbardziej znanych producentów były na bieżąco aktualizowane, z dokładniejszym mapowaniem i lokalizacją, a problemy z brakiem możliwości wyznaczenia trasy były prawie nieobecne.

Co lepsze, urządzenia z wyższej półki zazwyczaj nie różniły się cenowo od sprzętu mniej znanych producentów, a jednocześnie były o wiele wygodniejsze w użyciu, czasem nie wymagając absolutnie żadnej konfiguracji. Aktualizacja takich urządzeń odbywała się automatycznie w wielu przypadkach, a mapy pobierane były samoczynnie. W innym przypadku należało tylko ściągnąć odpowiednią dla urządzenia aktualizację ze strony producenta i wgrać do urządzenia.