Masz już ten kartonowy wynalazek?

Filtry stawia się by zabezpieczyć powietrze, bądź płyn przed niechcianymi cząsteczkami stałymi, które niosą one ze sobą brud i bakterie? W konsekwencji człowiek stara się nieczystości eliminować za pomocą filtrowania. Filtr ma być trwały i spełniać swoje zadanie.

Eko-filtr z kartonu

filtr kartonowyCzy karton jest odpowiednim tworzywem? Zasada działania polega na tym, że strumień powietrza zawierający cząsteczki farby, np. w lakierni proszkowej, ulega wielokrotnym zmianom kierunku. Powietrze wlatuje w filtr kartonowy i krążąc w nim, szybko zmienia swój pęd: lewo, prawo, góra, dół. Przez taki prosty system oczyszczania, na filtrze pozostaje dużo więcej nieczystości, niż w przypadku stosowania mat filtracyjnych, w których powietrze nie cyrkuluje. Zaletą filtrów kartonowych, jest ich bezpieczeństwo stosowania. Ryzyko samoczynnego zapłonu zostaje sprowadzone do minimum. Natomiast stosowanie mat papierowych i filtrów włókna szklanego może skutkować zapłonem, gdy sproszkowana farba „zderzy się” z powietrzem. Z czego to jest zrobione? Dwie części mocnego papieru, który powstaje podczas przestrzegania surowych norm technicznych. Mocne, sprasowane, twarde i trochę tekturowe z wszytym paskiem, który pełni rolę usztywniacza i jest gwarantem prawidłowego rozłożenia produktu. Dużą zaletą filtrów z kartonu jest jest wysoka wydajność filtracyjna, łatwość biodegradacji, proste instalowanie i zdejmowanie filtra oraz obniżone koszty przewozu ( taki filtr dzięki harmonijkowej strukturze może być złożony do transportu). Ekonomiczne i praktyczne.

Gdzie można postawić filtr? W miejscach gdzie na danej powierzchni się pyli, a dalsza część powierzchni ma pozostać czysta. Tanie, proste, ekonomiczne, eko, ponieważ degradowalne, bezpieczne w użytkowaniu i funkcjonalne.