Przepiękne zdobienia na jednej sztuce ozdabianej porcelany

Od zawsze uwielbiałam otaczać się nietypowymi przedmiotami z duszą. Uwielbiałam kupować nowe i używane przedmioty codziennego użytku, które swoim wyglądem zachwycały domowników oraz gości, którzy odwiedzali mój dom.

Zakup kilku sztuk ozdabianej porcelany

ozdabiana porcelana na sztukiPewnego dnia, postanowiłam poszerzyć swoją kolekcję o kilka dodatkowych elementów. W tym celu udałam się do zaprzyjaźnionego sklepu, w którym ozdabiana porcelana na sztuki stanowiła główny asortyment. Zaczęłam wyszukiwać kolejne skarby do mojego domu. Po jakimś czasie dopasowałam do swojej domowej zastawy obiadowej przepiękne dwa talerze porcelanowe ozdabiane wzornictwem łowickim, które od wielu lat bardzo mi się podobało. Dobrałam do tego kilka sztuk talerzy deserowych z motywami kwiatowymi oraz dwa talerze porcelanowe płytkie, które idealnie uzupełniły moją kolekcję. Następnym moim zakupem były przepiękne porcelanowe bulionówki oraz flaczarki i wybrałam kilka sztuk dla siebie oraz dla swoich bliskich, którzy mieli w swoich domach podobne komplety. Nie mogłam oprzeć się wyjątkowo pięknym porcelanowym filiżankom, których urzekły mnie swoimi złotymi zdobieniami i bardzo oryginalnymi, nieco kwadratowymi kształtami. Do swojej zastawy obiadowej dobrałam także kila sztuk półmisków i porcelanowych naczyń do serwowania dań. Nie mogłam się również oprzeć przepięknie zdobionej maselnicy oraz mlecznika, które były dostępne w tych samych kolorach i kolorowych zdobieniach. Po wybraniu kilkunastu sztuk przepięknie wykonanej porcelany, udałam się do domu, gdzie od tej pory mogłam podziwiać moją interesująca kolekcję i czekałam na to, aby ponownie udać się do mojego ulubionego sklepu, w celu powiększenia mojej zastawy.

Kupując przedmioty domowego użytku wykonane z bardzo delikatnych surowców, zawsze pamiętam o tym, aby zwracać uwagę na zdobienia, które od wielu lat urzekają mnie swoim pięknem. Bardzo lubię kupować przedmioty oryginalne, które są nie tylko ładne, ale i użyteczne.