Rodzaje kurtyn przemysłowych

Najważniejszym zadaniem stojącym przed przedsiębiorcami jest zapewnienie odpowiedniej organizacji pracy, stworzenie przyjaznych miejsc pracy oraz gospodarowanie energią cieplną w halach produkcyjnych i magazynowych. Najprostszym środkiem do osiągnięcia tych celów jest użycie odpowiednich kurtyn foliowych lub plandekowych.

Zadania i właściwości kurtyn

kurtyny przesuwneKurtyny przemysłowe buduje się przede wszystkim z folii PCV, której właściwości sprawiły, że stała się idealnym materiałem do ich wytwarzania. Folia PCV jest odporna mechanicznie przez co nie ulega zniszczeniu przy wielokrotnym kontakcie. Wykazuje znakomitą odporność na większość zasad i kwasów oraz innych środków chemicznych. Ma duże zdolności izolacji cieplnej i akustycznej. Budowa kurtyny z odpowiedniej folii PCV w formie pasów ułożonych z zakładkami stanowi więc trwałe i bardzo dobre rozwiązanie. Świetną alternatywą dla przegród grzebieniowych – stałych są kurtyny rurowe oraz przesuwne znajdujące zastosowanie szczególnie w miejscach o zmiennym natężeniu ruchu i w otworach bramowych dla ułatwienia transportu ładunków wysokich. Przy kurtynach rurowych zawiesia pasów swobodnie się okręcają przez co nie ulegają wypięciu. Funkcjonalność systemów rurowych można również podnieść i zamocować na elementach przesuwnych. Dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania producenci dostarczają kurtyny przesuwne i rurowe z dwoma skrajnymi pasami w kolorze czerwonym. Producenci oferują trzy podstawowe warianty kurtyn przesuwnych z czym warto zapoznać się na stronach internetowych.

Dzięki zastosowaniu kurtyn foliowych stałych oraz przesuwnych istnieje możliwość regulacji parametrami cieplnymi i akustycznymi. Można też ustawić skuteczną barierę dla zanieczyszczeń stałych i gazowych i chemicznych. Kurtyna przesuwna jest otwierana podczas transportu ładunków przez co zachowuje większą żywotność.