Specyfikacja roweru Hexagon 4.0 od Krossa

 

Kross jest firmą specjalizującą się przede wszystkim w produkcji rowerów górskich. W ich ofercie występują górale w bardzo zróżnicowanych cenach i klasach. Jedną z produkowanych obecnie serii jest Hexagon, który dedykowany jest dla rowerzystów, którzy poszukują niezbyt drogiej maszyny ze średniej półki osprzętem.

Hexagon Krossa jest flagowym MTB

kross hexagon 4.0Rowery MTB Hexagon stworzone zostały z myślą o rekreacyjnej jeździe w terenie. Komfortowa geometria sprawia, że rower wygodniej się prowadzi, niż jego wyczynowe odpowiedniki. Mała waga jest zasługą aluminiowej ramy i niezbyt dużego amortyzatora o skoku 75 mm – radzącego sobie z nawet sporymi nierównościami terenu i dziurami. Inaczej, niż w niższych modelach tej serii, Kross Hexagon 4.0 wyposażony jest w mechaniczne hamulce tarczowe – sprawniejsze niż typowe v-break’i, jednak tańsze i prostsze w konserwacji niż hamulce hydrauliczne. Całości dopełnia dwudziestocztero-biegowe przełożenie, które jest wystarczające do poruszania się po umiarkowanie trudnym terenie. Pozwala na płynną regulację biegów i dostosowanie przełożenia nawet do stromych podjazdów. Hexagon produkowany jest w rozmiarach ramy 27,5 oraz 29 cali. Wpisuje się tym samym w aktualne trendy zwiększania rozmiaru roweru. Mimo to dobrze dobrana geometria ramy zapewnia dobrą sterowność i wygodną pozycję na rowerze. Wszystko więc bardzo dobrze współgra i wynika z przemyślanego zaprojektowania tego modelu.

Czwartą odsłonę Hexagona polecić można wszystkim tym, którzy oprócz miejskiej dżungli, zwiedzają również bardziej dzikie miejsca i bezdroża. Rower ten jest w stanie pokonać na prawdę trudne warunki terenowe. Zastosowanie średniej półki osprzętu powoduje, że rower jest przystępny cenowo, jakość jest jednak zdecydowanie powyżej rowerów z tej półki cenowej.