Twój leśny słoik!

Leśny słoik to trend, który podbił już serca wielu osób na całym świecie. Główną ideą leśnych słoików jest mikroklimat tętniący życiem, który z czasem stanie się samowystarczalny. Miniaturka lasu zaklęta w słoiku przywołuje we wspomnieniach miłe chwile jakie spędziliśmy na świeżym powietrzu podczas ciepłych, letnich dni. 

Magia leśnego słoika

leśny słoikGotowy leśny słoik możemy dostać w wielu kwiaciarniach lub sklepach z dekoracjami, poza tym szeroki wybór oferują nam sklepy internetowe. Mieszkańcy miast tęsknią za codziennym widokiem zieleni; łąki, pola, lasy to dla nich niezwykły widok, dlatego do naszych mieszkań wprowadzamy coraz więcej zieleni. Rośliny posadzone w donicach lub kwietnikach umilają nam codzienność i dodają jej odrobiny blasku. Alternatywą dla tradycyjnych roślin są lasy w słoiku, są to łatwe w wykonaniu ozdoby które możemy zrobić sami. W sieci możemy natrafić na wiele poradników DIY, pokazujące nam w łatwy i przejrzysty sposób na stworzenie takiego cuda. Poza tym, znajdziemy oferty z gotowymi zestawami DIY, zawierające wszystko, co potrzebujemy oraz już skomponowane słoiki. W takich pakietach znajdziemy: szklany słój, glebę, rośliny (paprocie, mech, sukulenty, itp.), elementy dekoracyjne (żwir, mech, kamienie ozdobne, szyszki, itp.). Należy jednak pamiętać, że niektóre rodzaje kamieni w połączeniu z wodą mogą zakwasić glebę, co powoduje obumarcie roślin.

Kompozycje roślinne w słoikach to bardzo efektowna i oryginalna ozdoba, która spodoba się każdemu. Jest prosta w pielęgnacji (do zamkniętego słoika wystarczy wprowadzić wodę na samym początku, a potem obserwować zachowanie roślin i gleby, jeśli trzeba należy wprowadzić więcej wody), dzięki temu zachęca osoby bez zielonego kciuka do posiadania i pielęgnacji roślin.