Wybieramy szklaną kabinę prysznicową do naszej łazienki

Asortyment kabin prysznicowych obejmuje szeroką gamę rozmiarów, kształtów oraz systemów otwierania. Nadto, przestrzeni natryskowej można nadać indywidualny styl, dzięki bogatej palecie akcesoriów od dopasowanych pod względem kształtu baterii łazienkowych poprzez siedziska i różne typy paneli natryskowych. Podstawę może stanowić brodzik prysznicowy albo podłoga efektownie zabudowana płytką z wbudowanym odpływem liniowym.

Co jest istotne przy zakupie kabiny prysznicowej

kabina prysznicowa ze szkłaGdy decydujemy się, by w naszej łazience zamontowana została kabina prysznicowa ze szkła, musimy mieć na uwadze, iż wybierając kolor szkła do kabiny powinniśmy zwrócić uwagę na jego własności wizualne oraz użytkowe. Na szkłach ornamentowych oraz satynowych najmniej widoczny jest osad z kamienia. Natomiast kabiny ze szkłem przejrzystym nadają elegancji i lekkości łazience, w której są zamontowane. Warto zapamiętać, że wszystkie typy szkła czyści się z taką samą łatwością od strony kąpielowej, jeśli nie posiadają naniesionej żadnej dodatkowej powłoki ochronnej. W sprzedaży wśród dostępnych modeli znajdziemy prysznice posiadające szkło przejrzyste, szkło satynowe, czy szkło barwione. Oprócz wyboru koloru i rodzaju szkła do kabiny, należy zwrócić uwagę na efekt odcięcia przestrzeni, czyli czy po zamontowaniu kabina optycznie nie zmniejszy wielkości łazienki i nie spowoduje efektu zmniejszenia przestrzeni, w której będzie się znajdowała. Jest to szczególnie ważne, gdy posiadamy małą łazienkę i zależy nam na uzyskaniu optycznego wrażenia jak największej powierzchni. Szkło przejrzyste to najczęściej występujący i wybierany rodzaj szkła wśród osób, które decydują się na zakup szklanej kabiny prysznicowej. Kabina prysznicowa ze szkłem przejrzystym w pełni eksponuje całą zawartość swojego wnętrza. Z tego powodu świetnie sprawdza się w małych łazienkach. Z kolei szkło satynowe cieszy się dużą popularnością wśród klientów, ze względu na fakt, iż niewidoczny od zewnętrznej strony kabiny prysznicowej jest osad. Z tego powodu często postrzegane jest jako  praktycznie i niewymagające czyszczenia.

Asortyment kabin prysznicowych jest bardzo bogaty. Bez wątpienia zakup produktu, jakim jest kabina prysznicowa ze szkła musi być dokładnie przez nas przemyślany, gdyż nie jest to zakup jednorazowy. Musimy bowiem dopasować kabinę do wielkości naszej łazienki oraz zdecydować, które szkło – przejrzyste, satynowe, czy może szkło barwione będzie tym najlepszym i nadającym naszej łazience wysublimowanego wyglądu.