Zalety magazynowania wyrobów na regale paletowym

Odpowiednie składowanie towarów w magazynie może być nie lada wyzwaniem, zwłaszcza gdy cechują się one niestandardowością pod względem ciężaru, kształtu czy wymiaru. Jednym z rozwiązań stosowanych na szeroką skalę w firmach przemysłowych jest wykorzystywanie do tego celu specjalnych regałów, zwanych paletowymi. Jakie są ich główne cechy?

Regały paletowe – charakterystyka

naprawa regałów paletowychDostępne na rynku modele tego typu zabudowy magazynowej są bardzo zróżnicowane. Mogą posiadać odmienne możliwości dotyczące udźwigu, a także wymiary (tak półek jak i całości konstrukcji). Dzięki temu przedsiębiorca może stosunkowo łatwo zaopatrzyć się w takie regały, które pasują do specyfiki miejsca składowania towarów w jego firmie, nawet jeśli jest ono bardzo małe pod względem powierzchni. Dokładne parametry regałów są dostosowywane pod względem wysokości, szerokości oraz długości do wymiarów danego magazynu oraz rodzaju maszyn, jakie się po nim poruszają. Użytkowanie tych artykułów jest bardzo wygodne, ponieważ pozwala w prosty sposób sprawdzić, jakie są zapasy konkretnego towaru. Niemniej jednak czasami konieczna jest naprawa regałów paletowych – dzieje się tak w przypadku, gdy składowane na nich wyroby przekraczają możliwości udźwigu półek lub gdy dojdzie do kolizji wózka widłowego z tym elementem wyposażenia i w efekcie uszkodzenia jego konstrukcji. W celu dokonania przeglądu i serwisowania regałów należy skontaktować się z ich producentem lub stosowną firmą.

Składowanie artykułów na regałach paletowych jest rozwiązaniem wygodnym, nieskomplikowanym i przyjaznym pod względem finansowym. Dzięki dużemu zróżnicowaniu asortymentu, możliwe jest dostosowanie zamawianych elementów do swoich potrzeb, nawet jeżeli są one specyficzne – stanowi to duży plus zarówno w przypadku małych, jak i dużych hal magazynowych.