Zalety metody sodowania samochodów i maszyn

Czasami zwykłe odwiedzenie myjni samochodowej nie wystarcza. Są pojazdy, przy których czyszczeniu trzeba zastosować bardziej konkretne i przynoszące lepsze rezultaty metody. Usuwanie trudnych zabrudzeń oraz osadów możliwe jest dzięki nowoczesnej metodzie piaskowania sodą.

Bezinwazyjne sodowanie samochodów

sodowanie samochodów KrakówPiaskowanie wykorzystywane jest do wielu celów i od wielu lat. Jednak wykonywanie tego przy pomocy sody wykorzystuje się dopiero od niedawna, szczególnie podczas czyszczenia samochodów, maszyn przemysłowych czy różnego rodzaju pomników i budynków. Ta technika polega na wyrzucaniu rozpędzanych granulek sody ze zbiornika na element oczyszczalny. Wywołuje to eksplozję podczas uderzania w powierzchnię i ze względu na duże rozproszenie energii czyszczona rzecz staje się wolna od trudnych zabrudzeń, a sam materiał nosi niewielkie ślady użytkowania. Biorąc pod uwagę sodowanie samochodów Kraków jest miastem, gdzie znajdziemy dużo firm, które zajmują się taką usługą. Wykorzystują one nowoczesne urządzenia czyszczące i sprawiają, że odrestaurowany może zostać nawet najbardziej zabrudzony i stary pojazd. Taka metoda usuwa powłokę lakierniczą aż do materiału bazowego, nie szkodzi szkle lub gumie, a dodatkowo nie uszkadza powierzchni metalu i go nie wypacza. Idealnie nadaje się do czyszczenia elementów silnika, renowacji felg czy aut zabytkowych. W porównaniu do zwykłego piaskowania, które daje powierzchnię zmatowioną i z głębokimi śladami, sodowanie można uznać za wręcz nieinwazyjne i skuteczne nie tylko w motoryzacji, ale wszędzie tam, gdzie liczy się bardzo dokładne czyszczenie.

Istnieje wiele nowych możliwości, których potencjał nie został do końca odkryty. Mimo, że stosuje się je w niewielu branżach to mogą mieć one zastosowanie w znacznie większej liczbie miejsc. Sodowanie to dobry sposób na renowację zabytkowych aut, ale i renowację zabrudzonych elementów czy maszyn przemysłowych, dlatego warto z niego korzystać częściej.